Wyprawka szkolna

DOFINANSOWANIE DO PODRĘCZNIKÓW

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielenia pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych ( Dz. U. z 2013 r., poz. 818) informujemy, że pomoc przysługuje:

·         uczniom klas I szkoły podstawowej, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie w wysokości 539,00 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych) na dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego do kwoty 225 zł.

.        uczniom klas II, III i V, w których w rodzinie dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego w wysokości 456,00 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o pomocy społecznej) na dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego do kwoty 225 zł, a uczniom klasy V do kwoty 325 zł.

·         uczniom niepełnosprawnym: słabowidzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym  w stopniu lekkim, z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej - posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczającym w roku szkolnym 2013/2014 do szkół podstawowych.

W ramach Rządowego Programu pomocy uczniom w 2013 r. –„Wyprawka szkolna”, pomoc udzielana jest na wniosek rodzica ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych),  a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

Wnioski należy składać w szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014
 w terminie do 9 września 2013 r.