Nawigacja

Wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

 KONIEC ROKU SZKOLNEGO W STRZEGOCINIE

     23 czerwca br. dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w naszej szkole uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Kutno pan Jerzy Bryła, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Kutno pani Sylwia Szałkowska i Proboszcz ks. Zbigniew Strzałkowski. Pani Dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz podsumowała mijający rok, przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej, wyróżniając uczniów najpilniejszych i najbardziej zaangażowanych w życie szkoły. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz odebrali stypendia motywacyjne z rąk Wójta Gminy Kutno. Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie ze stu procentową frekwencją oraz najlepsi sportowcy szkoły w Strzegocinie. Podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość i współpracę odebrali także rodzice uczniów. Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym wspaniałych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście i rodzice. Uroczystość zakończył występ przedstawicieli wszystkich uczniów począwszy od najmłodszych, dzieci z grup przedszkolnych 3 – 4 i 5- 6 latków.
Po raz pierwszy nie był on przygotowany tylko przez uczniów klasy szóstej, ponieważ we wrześniu będą oni kontynuować naukę w klasie siódmej. O tym jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji przypominały wszystkim przygotowane przez dzieci z klas 1- 3 plakaty.


WYCIECZKA DO SOLCA KUJAWSKIEGO

6 czerwca, wczesnym rankiem rozpoczęła się wycieczka dla uczniów klas 0-III i przedstawicieli klasy IV. Ok. godz. 9.30 przekroczyliśmy bramę Jura Parku w Solcu Kujawskim, gdzie czekała na nas wspaniała zabawa na olbrzymim placu zabaw. Kolejnym punktem były zajęcia warsztatowe. Każdy otrzymał gipsowy odlew dinozaura i mogliśmy ozdobić je według własnych pomysłów. Tak barwnych prehistorycznych gadów Jura Park jeszcze nie widział. Kolejnym punktem było kino 5D, w którym poznaliśmy najdawniejszą historię naszej planety. Po projekcji udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną, na której spośród drzew
i krzewów spoglądały na nas figury dinozaurów. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o życiu tych gadów. Ostatnim punktem było zwiedzanie muzeum, w którym pani przewodnik opowiadała historię odkryć paleontologicznych.
Warto było odwiedzić to miejsce. Prawdę mówi przysłowie, że - podróże kształcą.


Sprawozdanie z wycieczki w Bieszczady

            Dnia 30.05.2017r. o godzinie 6.00 wyjechaliśmy na wycieczkę w  Bieszczady. Pierwszego dnia, gdy dojechaliśmy
do Sandomierza, zwiedziliśmy Stare Miasto. Potem pojechaliśmy do Łańcuta, gdzie zwiedziliśmy Pałac i kolekcje zabytkowych pojazdów konnych. Duże wrażenie zrobiły na nas przepiękne wnętrza pałacu. Wieczorem dotarliśmy do miejscowości Stare Berdo, do miejsca naszego zakwaterowania. Najpierw zjedliśmy obiadokolację, a później rozgościliśmy się w domkach.

            Drugiego dnia po śniadaniu ruszyliśmy autokarem wraz z przewodnikiem na bieszczadzką drogę, podziwiając  zapierające dech w piersiach górskie widoki. Przeszliśmy po kładce nad rzeką San, utrwalając aparatami piękno otaczającej nas przyrody.
Odbyliśmy wyprawę górską nad wodospad, a potem udaliśmy się do zagrody żubrów w Mucznem. Następnie obejrzeliśmy opartą
na nowoczesnych technologiach wystawę w  Muzeum Przyrodniczym, prezentującą ekspozycję fauny bieszczadzkiej połączoną
z elementami botanicznymi. Na wystawach podziwiać można było fragmenty ekosystemu leśnego, czyli na przykład jelenia lub żubra
w naturalnym dla niego środowisku w poszczególnych porach roku.

            Trzeciego dnia razem z panią przewodnik odbyliśmy rejs statkiem po Zalewie Solińskim, następnie pojechaliśmy na punkt widokowy w Polańczyku. Zachwycaliśmy się pięknem Bieszczad. Kolejnym punktem naszej wycieczki był pokaz ptaków drapieżnych
w Bezmiechowej, z którymi każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Później dowiedzieliśmy się o trudnej sztuce latania na szybowcach. Obejrzeliśmy szybowce i mogliśmy nawet usiąść za ich sterami. Następnie jechaliśmy największymi serpentynami w kraju,
aż dotarliśmy do Wańkowej gdzie obejrzeliśmy w bacówce pokaz wyrobu sera. Tego dnia z okazji Dnia Dziecka po obiedzie otrzymaliśmy pyszny deser lodowy, a na kolację  nauczyciele zorganizowali grilla dla całej wycieczki.

            Ostatniego dnia wycieczki o godzinie 9.00 ruszyliśmy w drogę powrotną. W trakcie podróży wstąpiliśmy do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie podkowy chciał podkuć bohater patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego. W Pacanowie zjedliśmy pyszny obiad, a kolację w Mac Donaldzie w Piotrkowie Trybunalskim. O godzinie 21.00 byliśmy przed szkołą.

            Ta wycieczka zapowiadała się super i taka była. Mam nadzieję, że w następnym roku będzie również udana.   

Sprawozdawca – Julia Stępniak


FESTYN RODZINNY

28 maja odbył się w naszej szkole coroczny festyn rodzinny. Słoneczna niedziela zachęciła uczniów i ich rodziców do przyjścia do szkoły. Atrakcji jak co roku nie brakowało. Był występ Gminnej Orkiestry Dętej pod kierownictwem kapelmistrza Stanisława Wasiaka. Uczestnicy festynu obejrzeli występy dzieci z grup przedszkolnych i uczniów wszystkich klas. Zabawy i zajęcia sportowe, w których uczestniczyły dzieci, rodzice i nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili clowni i szczudlarze
LEO – MARKET z Kutna. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymywali upominki przekazane przez sponsorów.
W szkolnej świetlicy działała kawiarenka zaopatrzona w przepyszne ciasta upieczone przez mamy.
Na terenie wokół szkoły można było zjeść kiełbaskę i kaszankę z grilla.  Ogromną frajdę sprawili dzieciom niezawodni strażacy z PSP w Kutnie. Popołudnie było upalne, toteż znalazło się wielu chętnych na nietypową ochłodę w strumieniach wody
ze strażackiego węża i zabawę w pianie gaśniczej. Nagłośnienie i oprawę muzyczną zorganizował właściciel sklepu muzycznego Music – Express Krzysztof Jędrzejczyk. Ostatnim akcentem był oczekiwany przez wszystkich mecz ojcowie – synowie rozegrany na szkolnym kompleksie boisk „Orlik 2012”. Po raz pierwszy odwiedzili nas motocykliści na swych wspaniałych maszynach.
Ogromne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów i sponsorom. To ich zasługą było zorganizowanie całego zaplecza finansowego i materialnego tej uroczystości.


 DZIEŃ SPORTU W STRZEGOCINIE        

Wydawało się, że deszczowy i pochmurny poranek pokrzyżuje plany i nie będzie można przeprowadzić III edycji
Gminnych Zawodów Sportowych Uczniów Klas III. Wiatr przegonił chmury i na jeden dzień rywalizacja sportowa zawładnęła życiem naszej szkoły. 24 maja uczniowie klas III ze szkół podstawowych Gminy Kutno wzięli udział w zawodach sportowych. Zawody uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz, życząc przede wszystkim dobrej zabawy.
Chłopcy i dziewczęta rywalizowali ze sobą skacząc na skakance, rzucając piłką baseballową i lekarską na odległość. Szybkość i wytrzymałość sprawdzali w biegach i sztafecie.
Na zakończenie drużyny z czterech szkół Gminy Kutno zmierzły się w grze  „Dwa ognie”.
Zawodnicy, którzy wykazali się najlepszymi wynikami otrzymali puchary i medale.    
Mamy uczniów klasy 3 naszej szkoły przygotowały kanapki dla wszystkich chętnych i dbały
o stały dostęp do napojów.
Opiekę medyczną zapewniła higienistka szkolna Beata Tybura. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy 3 Krystyna Wasińska. Zabawa była super! Emocje sięgały „zenitu”, a co najważniejsze oparta była o wartości fair - play.
Mamy nadzieję, że wszyscy  zapamiętają słowa Mahatmy Gandhiego "Nie jest najważniejsze, by być lepszym od innych. Najważniejsze jest, by być lepszym od samego siebie z dnia wczorajszego”.
Wyniki zawodów:

  • Rzut piłką lekarską (1kg) na odległość

I miejsce   – Dawid Antczak SP Byszew ; 9,65m,

II miejsce  – Miłosz Lasecki SP Wroczyny; 9,05m,

III miejsce – Maciej Rydlewski SP Gołębiewek; 7,75,

  • Rzut piłką baseballową na odległość

I miejsce   - Cezary Walczak SP Byszew; 27,90 m,

II miejsce  – Adam Jakubowski SP Strzegocin; 26,55m,

III miejsce – Dawid Antczak  SP Byszew; 24,20m,

  • Bieg szybki na czas

I miejsce   – Maciej Rydlewski SP Gołębiewek; 26,47,

II miejsce  – Kinga Burbul SP Byszew; 26,53,

III miejsce –Oliwia Rogala SP Byszew; 26,69,

  • Skoki na skakance

I miejsce   – Klaudia Dałek SP Strzegocin; 281 skoków,

II miejsce  – Maja Oleksiewicz SP Gołębiewek; 105 skoków,

III miejsce –Natalia Truskolawska SP Byszew; 102 skoki,

  • Bieg sztafetowy

I miejsce   – sztafeta SP Byszew,

II miejsce  – sztafeta SP Strzegocin,

III miejsce – sztafeta SP Wroczyny,

IV miejsce – sztafeta SP Gołębiewek,

  • Gra „Dwa ognie”

I miejsce   – drużyna SP Byszew,

II miejsce  – drużyna SP Wroczyny,

III miejsce – drużyna SP Strzegocin,

IV miejsce – drużyna SP Gołebiewek

Gratulujemy!


SUKCES JULKI MĄCZYŃSKIEJ Z KLASY 2

23 maja 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"Bezpiecznie na wsi to podstawa, środki chemiczne to nie zabawa", w którym uczennica naszej szkoły
Julia Mączyńska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!


NAJMŁODSI W TAEMNICZEJ KRAINIE

" ...Takie dziwy tu się dzieją, że dzieciaki wciąż się śmieją."
Dzieci z grup 3- 4 latków i 5- 6 latków wybrały się do SP nr 9 w Kutnie na spektakl Teatru Muzycznego " DUDUŚ".
Dzieci nie tylko obejrzały spektakl, ale i brały udział w proponowanych przez aktorów konkursach.


WARSZTATY " DRUK NA PŁÓTNIE"
Pani Eliza Gajewska zaprosiła do naszej szkoły panią Sylwię Kacalak i Piotra Kowalski, pracowników Muzeum Regionalnego
w Kutnie. 17 maja przeprowadzili zajęcia warsztatowe pod hasłem "Druk na tkaninie". Uczniowie począwszy od klasy pierwszej do szóstej bawili się świetnie ozdabiając płócienne torby wybranymi przez siebie wzorami.


TOSTY W KLASIE SZÓSTEJ

Klasa 6 po wyczerpującym treningu przygotowała razem z panem Piotrem Ziółkowskim pyszne tosty!


GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Wbrew mało wiosennej pogodzie reprezentacje szkół podstawowych Gminy Kutno rozegrały na kompleksie boisk "Orlik 2012" mecze piłki nożnej.Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli II miejsce. Gratulujemy!


MAJOWE ŚWIĘTA

By uczcić nadchodzące majowe dni: 1 Maja- Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja- Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 Maja- rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pani Ania Michalak zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem
Strofy o Ojczyźnie”. Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze patriotyczne. Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy dyplom i upominek.

Czy to można zrozumieć,

czy w to można uwierzyć,

że kiedyś dzieciom broniono

polskich pacierzy?

Że się po polsku czytać uczono

po kryjomu

i że tylko w domu

i bardzo ostrożnie

o historii polskiej mówić było można?

Jakże jesteśmy szczęśliwe

dziś my - polskie dzieci,

w wolnym urodzone kraju!

Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci

w dniu Trzeciego Maja!

Dziś w wolnej Polsce naród cały

święci ten dzień radosny,

dzień wolności i chwały,

święto wiosny!

(Janina Majewska „Czy to można zrozumieć”)


WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

12 kwietnia 2017r. rozstrzygnięto ogłoszony przez pana Piotra Ziółkowskiego szkolny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną, pisankę i stroik wielkanocny.
Po obejrzeniu wszystkich prac, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Przy ocenianiu prac wzięto pod uwagę zgodność tematyki i techniki pracy, pomysłowość, samodzielność wykonania, estetykę pracy. Zdaniem komisji poziom prac konkursowych był wyskoki. Laureaci otrzymali nagrody związane ze zbliżającymi się Świętami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy!


3- 4 LATKI I ICH MAZURKI

Dzieci z grupy 3- 4 latków przygotowują się bardzo aktywnie do Świąt Wielkanocnych. Na zajęciach poznają tradycje związane z tym okresem. Samodzielnie przygotowały „mazurki”, co prawda na razie z masy solnej, ale kto wie, czy nie spróbują własnych wypieków świątecznych?


„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Przypominamy, że uczeń klasy VI Bartek Florczak przygotowany przez pana Krzysztofa Dymnego   zajął I miejsce w powiatowym etapie XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Bartek po raz pierwszy uczestniczył w tym turnieju. W piątek 7 kwietnia 2017r. przystąpił do eliminacji wojewódzkich w Tuszynie.  Wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego zajął VI miejsce. Gratulujemy!


NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

7 kwietnia 2017r. pani Agnieszka Mikołajczyk- kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej- filia w Kutnie przeprowadziła zajęcia warsztatowe dla uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas I- III słuchały opowieści pt. „O chłopcu, który wpadł do książki” i rozmawiały o tym, czy jest to możliwe. Po czym pracując w grupach stworzyły swoją własną książkę opowiadającą o przygodach głównego bohatera.
Zajęcia w klasie IV i V rozpoczęły się od wspólnej zabawy w skojarzenia. Uczniowie wybierali przedmiot, a następnie musieli skojarzyć go z książką „Książka jest jak budzik, ponieważ pobudza moje myśli”. Zabawa wszystkim się spodobała, było przy tym wiele radości. To ona podsunęła propozycję do dyskusji na temat tego  „Co nam daje czytanie”. Wyniki zostały zapisane na tablicy.
W czasie zajęć uczniowie poznali historię bohaterów „ Zielony i Nikt”, dzięki której odkryli kolejną zaletę czytania.


WITAMY WIOSNĘ!

Uroczystość powitania najpiękniejszej pory roku rozpoczął konkurs wiosennej poezji dla dzieci. Nasi najmłodsi uczniowie, począwszy od grup przedszkolnych recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Uczniowie klas IV- VI przygotowali plakaty promujące ochronę przyrody. Po czym wszyscy wyszliśmy na przygotowane przez pana Piotra specjalne miejsce, w którym zgodnie z tradycją spaliliśmy Marzannę- symbol odchodzącej zimy. Wspólnie odśpiewaliśmy radosny kanon powitalny,
a Kacper Rybicki z klasy VI zaprezentował własny „wiosenny rap”. Szukaliśmy śladów wiosny w różnych zakamarkach szkolnego terenu i oficjalnie ogłaszamy, że wiosenny sezon 2017 uznajemy za otwarty!


WYCIECZKA DO WARSZAWY

16 marca uczniowie klas 3- 6 wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Już w drodze do stolicy dowiedzieliśmy się od przewodnika, że prowadzi do niej autostrada „Wolności”. Ogromny zachwyt uczestników wycieczki wzbudziły podziwiane przez szyby autokaru szklane wieżowce. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego. Odwiedziliśmy Katedrę i znajdujące się wewnątrz tablice pamiątkowe i płyty nagrobne wielkich Polaków. Następnie przeszliśmy na Stare Miasto i pod pomnik Syrenki. Zobaczyliśmy Barbakan, pomnik Małego Powstańca i pomnik Katyński, po czym zjechaliśmy ruchomymi schodami na trasę W-Z. Autokar zawiózł nas na drugą stronę Wisły i rozpoczęliśmy zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przeszliśmy trasę piłkarską, gdzie największe zainteresowanie wzbudziły szatnie piłkarzy i ekspozycja koszulek reprezentacji Polski. Kolejne atrakcje czekały na nas
w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki eksperymentom odkryliśmy, że fizyka, chemia i inne nauki nie muszą być nudne
i trudne. Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do Strzegocina.


I GMINNY TURNIEJ GRY W WARCABY W STRZEGOCINIE

14 marca rozegrano w naszej szkole I TURNIEJ GRY W WARCABY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY KUTNO.
Z pośród 16 kandydatów szkół Gminy Kutno do ścisłego finału dotarło czterech uczniów.
Po rozegraniu partii finałowych klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce-    Patryk Kowalczyk SP im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie,
II miejsce-   Oskar Kozanecki ZS im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku,
III miejsce-  Mateusz Mikołajczyk ZS im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku,
IV miejsce-  Krzysztof Pietrzak SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach
Gratulujemy!



STRZEGOCIN DLA OLIWKI

Przyłączyliśmy się do akcji propagującej Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. 10 marca już od rana dzieci z grup przedszkolnych
i wszyscy uczniowie rysowali biedronki, które naklejone na plakat przypominały, że 12 marca odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS dla Oliwii ze szkoły we Wroczynach
i innych
. Ulotki informujące o tej akcji każde dziecko zabrało ze sobą do domu.


SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

7 marca 2017r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe  XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W finale wzięli udział przedstawiciele 10 gmin powiatu kutnowskiego. Bartłomiej Florczak uczeń klasy VI naszej szkoły zajął I miejsce w finale ustnym i będzie reprezentował powiat kutnowski
w grupie szkół podstawowych na eliminacjach wojewódzkich. Krzysztof Kasztelan z klasy V w finale ustnym zajął miejsce II. Obecny na konkursie Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła pogratulował zwycięzcom i ich opiekunowi panu Krzysztofowi Dymnemu. Jest to kolejny sukces uczniów naszej szkoły i pana Dymnego. W ubiegłym roku Krzysztof Zachwieja również dotarł do eliminacji wojewódzkich, na których zajął miejsce IV.


3- 4 LATKI ZE STRZEGOCINA Z WIZYTĄ W PIZZERII

7 marca dzieci z grupy 3- 4latków wybrały się ze swoimi opiekunkami do pizzerii „NA WIDELCU” w Kutnie.
Maluszki poznały cały proces powstawania pizzy od wyrobienia ciasta aż po włożenie przygotowanego smakołyku do pieca. Pod czujnym okiem pracowników pizzerii zabrały się do samodzielnego wykonania pizzy, według własnego pomysłu. Wszystkie dzieci stwierdziły, że samodzielnie wykonana pizza smakuje dużo lepiej.


DZIEŃ OTWARTY W GRUPIE 3- 4 LATKÓW

 2 i 3 marca br. grupy przedszkolne naszej szkoły gościły przyszłych przedszkolaków. Dzieci obejrzały sale przedszkolne, podziwiały prace wykonane przez dzieci. Chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
Do zobaczenia wkrótce!:)


1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”- bohaterach lat powojennych, nigdy nie powinna być porzucona.
Pani Ania Michalak przygotowała prezentację multimedialną, którą obejrzeli uczniowie klas IV- VI.
 


GMINNE ELIMINACJE KONKURSU STRAŻACKIEGO

1 marca w GOK w Leszczynku odbyły się gminne eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Marianna Kozicka, Krzysztof Kasztelan z klasy V i Bartłomiej Florczak – uczeń klasy VI przygotowani przez pana Krzysztofa Dymnego. Krzysztof Kasztelan i Bartłomiej Florczak zdobyli I i II miejsce i już 7 marca będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
Trzymamy kciuki za kolejny sukces!


 TANECZNY KONKURS KLAS

23 lutego odbył się w naszej szkole „Pierwszy Taneczny Konkurs Klas”. Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie ze wszystkich klas. Dzieci z grup przedszkolnych 3- 4 laków i 5- 6 latków podbiły serca publiczności i Jurorów. W kategorii klas młodszych, pierwsze miejsce przypadło klasie II. Uczniowie klasy I i III zdobyli miejsce drugie. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zdobyła klasa IV. Miejsce drugie zajęli ex aequo uczniowie klasy V i VI. Układy taneczne i muzyka klas od IV do VI były autorskimi wyborami uczniów. Specjalne wyróżnienie przyznano Nikoli Bartczak z klasy I, Mateuszowi Zachwiei z klasy II i Tatianie Workowskiej z klasy IV. W związku z dużym zainteresowaniem organizator, pani Krystyna Wasińska obiecuje dalszą edycję konkursu.


CZYTAMY PO ANGIELSKU

Pani Eliza Gajewska nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole rozwijając zainteresowania czytelnicze swoich uczniów, urządziła na szkolnym korytarzu "mini- czytelnię" książek wydanych w języku angielskim. Z każdą przerwą kolejka zainteresowanych rosła.


MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA C.D.

Uczniowie klasy 3 bardzo polubili matematykę.
W minionym tygodniu w każdej wolnej chwili doskonalili znajomość tabliczki mnożenia wykorzystując do tego proste gry matematyczne.



WALENTYNKI W GRUPIE 3- 4 LATKÓW

Dzieci z grupy 3- 4 latków również świętowały Dzień Świętego Walentego. Od rana z zapałem malowały czerwone serduszka,
o czym można się przekonać zaglądając do albumu fotograficznego.


WALENTYNKI

14 lutego w szkole królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski przygotował specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki. Przedstawiciele uczniów wraz z panią Dyrektor posegregowali kartki, które następnie zostały dostarczone adresatom. W klasach odbywały się różne zajęcia nawiązujące tematyką do dzisiejszego dnia. Można było również zrobić sobie zdjęcie z przyjacielem W "WALENTYNKOWYM SERDUSZKU" przygotowanym przez uczniów korzystających  z zajęć w szkolnej świetlicy. Wszystkie zdjęcia zostały zamieszczone w albumie fotograficznym.


NAJLEPSI UCZNIOWIE I PÓŁROCZA

Po pierwszym półroczu stypendium motywacyjne za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:
Krzysztof Kasztelan z klasy V,
Marianna Kozicka z klasy V,
Julia Stępniak z klasy V,
Bartłomiej Florczak z klasy VI

Gratulujemy!


PROJEKTY EDUKACYJNE KLASY 2

W listopadzie uczniowie klasy prowadzili obserwacje pogodowe. Od początku lutego zajmują się upływem czasu.
Samodzielnie wykonali klasowy kalendarz na 2017 rok i mapki Strzegocina,
których legenda opracowana została w języku angielskim.


3- 4 LATKI W FIGLORAJU

Wróciła mroźna zima i zrobiło się zbyt zimno by spędzać czas na powietrzu.
Dzieci z grupy 3- 4 latków wraz ze swymi opiekunkami wybrały się do kutnowskiego Figloraju.  
Czas minął szybko na wesołych zabawach.


NAJLEPSI CZYTELNICY I PÓŁROCZA

Pani Ania Michalak przedstawiła zestawienie półrocznego czytelnictwa uczniów naszej szkoły.

I miejsce, klasa 3 – 122 książki,

II miejsce, klasa 2 – 68 książek,

III miejsce, klasa 5 – 43 książki,

IV miejsce, klasa 4 – 42 książki,

V miejsce, klasa 6 – 27 książek,

VI miejsce, klasa 1- 25 książek

Średnia na jednego czytelnika, to 5,8

NAJLEPSI CZYTELNICY W SZKOLE:

  1. Ania Górecka z klasy 3 – 23 książki,
  2. Julia Kowalczyk z klasy 3 -21 książek,
  3. Weronika Stolińska z klasy 3 – 20 książek,
  4. Klaudia Dałek z klasy 3 – 17 książek,
  5. Filip Suchodolski z klasy 2 – 13 książek,
  6. Klaudia Graczy z klasy 2 – 11 książek,
  7. Mateusz Zachwieja z klasy 2 – 11 książek,
  8. Martyna Przybysz  z klasy 4 – 10 książek,
  9. Bartek Florczak z klasy 6 – 9 książek,
  10. Justyna Kubiak z klasy 5 – 8 książek

MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy trzeciej poszukiwali odpowiedzi na pytanie:-„ Co to jest szkielet i do czego jest potrzebny?”  W trakcie zajęć z edukacji matematycznej sprawdzali, czy figury też mają szkielet. Po zakończonych zajęciach wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że matematyka to fascynująca  nauka.


KOLOROWE ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Po feriach pełną para ruszyły zajęcia świetlicy szkolnej. Choć za oknem buro i ponuro, we wtorek
1 lutego na świetlicy było bardzo kolorowo.  Pani Martyna Ignaczak przygotowała barwne eksperymenty. Uczniowie z zapałem rozpuszczali barwniki spożywcze i mieszali je w mleku. Fantazyjne obrazy utrwaliliśmy na zdjęciach i zapraszamy do ich podziwiania w naszej galerii.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

W ostatnią sobotę przed feriami odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dolny korytarz zapełnił się postaciami księżniczek, wróżek, motylków, policjantów, kowbojów i innych postaci z bajek dla dzieci. Bal rozpoczęła prezentacja umiejętności tanecznych uczniów, którzy w ostatnim tygodniu ćwiczyli różne układy na tanecznych przerwach. Pojawili się także kolędnicy,
w których wcielili się uczniowie klasy III. Pani dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz złożyła wszystkim obecnym noworoczne życzenia włączając się do krótkiego przedstawienia wykonanego przez przedstawicieli wszystkich klas pod kierunkiem pani Marzenki Stuchały. Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki razem ze swoimi kolegami, rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę zapewnił zespół muzyczny „Sommers” zasponsorowany przez państwa Jędrzejczyków. Pani Eliza Gajewska zadbała by nikt się nie nudził. Dzieci świetnie bawiły się przy prowadzonych przez nią konkursach. Niespodziewanie pojawił się we wszystkich klasach Mikołaj i obdarował dzieci upominkami. Mamy przygotowały poczęstunek dla małych i dużych tancerzy. Posiłek zregenerował siły i można było dalej się bawić. Wybrano również króla i królową balu, którymi zostali Kasia Śniecikowska i Dawid Zachwieja. Mamy nadzieję, że kolejny bal będzie równie udany.



KOLEJNA TANECZNA PRZERWA W NASZEJ SZKOLE

10 stycznia w naszej szkole po raz kolejny spotkaliśmy się na górnym holu, aby wspólnie zatańczyć do znanych rytmów. „Taneczne przerwy” cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów młodszych i starszych. W ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami, jedna z przerw rozbrzmiewała muzyką, a wszyscy chętni próbowali swoich sił w proponowanych układach tanecznych.
W marcu odbędzie się pierwsza „Taneczna bitwa klas”. Która klasa zwycięży? Przekonamy się niebawem.


ZIMOWE PRACE „Zerówki”

Dzieci z grupy 5- 6 latków zainspirowane zimowym krajobrazem za oknem, postanowiły utrwalić  uroki zimy w pracach plastycznych.  Z wielkim zapałem najpierw „lepiły” kulki z waty, z których później powstały przepiękne bałwanki.
Ponieważ kulek było sporo, dzieci stworzyły zimowe obrazki i ozdobiły nimi przedszkolną salę.


KOLĘDNICY W STRZEGOCINIE

11 stycznia pojawiła się w szkole grupa kolędników, która staropolskim zwyczajem składała uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i grupy 3- 4 latków odwiedzili: Gwiazdor, Aniołki, Królowie, Bocian, Turoń i Diabły. Kolędowanie sprawiło ogromną przyjemność zarówno uczniom klasy 3, którzy wcielili się w postacie Kolędników, jak i słuchającym. Mamy nadzieję, że odwiedziny Kolędników staną się coroczną tradycją.

Na szczynści na zdrowie!
Na to Boże Narodzenie!
Winszujem wom szczynścio, zdrowio
Cały Boży rok,
Byście byli zdrowi, weseli
Jako w niebie Anieli,
By się wom rodziło, kopiło,
Dyślem do stodoły obróciło.

By się wom chowały bysicki, cielicki
Jako w lesie jedlinki,
Byście mieli pełne obory pełne pudła,
By wom gaździna u pieca nie schudła,
Byście mieli wszystkiego dości
Jak na tej połaźnicy ości,
W kazdym kątku po dzieciątku!


Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy,
Bądźcie państwo szczęśliwymi także błogosławionymi na ten Nowy Rok!!!


3- 4 LATKI I PIERWSZY ŚNIEG

Najmłodsi, dzieci z grupy 3- 4 latków razem z opiekunkami : panią Wiesią Smakowską i Anią Stolińską oraz panem Piotrem Zgierskim wybrali się na kulig. Mimo mrozu po uśmiechniętych buziach widać, że pomysł bardzo dzieciom przypadł do gustu.


JASEŁKA

22 grudnia już od rana można było w naszej szkole poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. We wszystkich klasach uczniowie spotykali się ze swoimi wychowawcami dzieląc się opłatkiem i rozmawiając o świątecznych tradycjach i zwyczajach.
Jedną z nich są jasełka- specjalne przedstawienia, dzięki którym łatwiej zrozumieć czym są Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczne przedstawienie przygotowane pod opieką pani Ewy Wiśniewskiej zgromadziło wszystkich uczniów, nauczycieli
i pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz rodziców i dziadków. Pastorałki wykonane przez uczniów klas IV- VI i dzieci
z grupy 3- 4 latków na zakończenie spotkania wprawiły uczestników w świąteczny nastrój, a słowa płynące ze szkolnej sceny przypomniały, dlaczego co roku z taką dziecinną niecierpliwością czekamy właśnie na te Święta żywiąc nadzieję, że dobro zagości we wszystkich sercach.


GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

20 grudnia odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w II Gminnym Konkursie Fotograficznym. Organizatorem był pan Krzysztof Dymny nauczyciel matematyki i zajęć komputerowych. W imieniu organizatorów uczestników konkursu, nauczycieli oraz uczniów powitała pani dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Jesień w obiektywie”.
Na konkurs wpłynęło 25 fotografii. Uczestnicy utrwalili na swoich zdjęciach różne, urokliwe zakątki  Gminy Kutno.
Nagrody otrzymali:
I miejsce- Monika Golińska ze SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach,
                Kamila Derej ze SP w Byszewie,
                Dawid Flisiak ze SP im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie,
II miejsce- Miłosz Cegiełka ze SP w Byszewie,
III miejsce- Julia Maciejewska, Magdalena Kaczanowska i Julia Kiciak ze SP w Byszewie
oraz   Klaudia Gołębiewska ze SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.
W imieniu organizatorów pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, opiekunom uczniów, którzy brali udział w Konkursie. Nagrodzone prace można obejrzeć w zakładce: ALBUM FOTOGRAFICZNY oraz na wystawie na korytarzu szkolnym.


IDĄ ŚWIĘTA!

Dzięki dziadkowi naszych uczniów, panu Sławomirowi Suchodolskiemu pojawiła się tuż przy wejściu przepiękna szopka betlejemska. Pan Sławomir jest artystą rzeźbiarzem działającym w ramach TPZK. W czerwcu tego roku razem z panem Józefem Stańczykiem przybliżał nam arkana sztuki rzeźbiarskiej(czyt.: rok szk.2015/2016).
Okres Świąt Bożego Narodzenia kojarzy się nam przede wszystkim z choinką, Świętym Mikołajem i prezentami.
Szopka i znajdujące się w niej postacie przypominają nam bogatą symbolikę i istotę Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy!


3- 4 LATKI POZNAJĄ ŚWIAT!

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem poznawania świata i sprawdzenia jak coś działa są wycieczki. Utworzona we wrześniu tego roku grupa dzieci 3- 4 letnich uczęszczających na zajęcia do grupy przedszkolnej w naszej szkole często korzysta z tego rodzaju eksploracji. Nauczycielka pani Wiesia Smakowska i opiekunka pani Ania Stolińska dbają o to, by maluszki miały możliwość aktywnego spędzania czasu.
W listopadzie dzieci odwiedziły ośrodek „Tęcza” w Łęczycy, gdzie obejrzały wystawę pełną eksponatów wykonywanych na zajęciach terapii zajęciowej w tym ośrodku. Po czym z zapałem przystąpiły do wykonywania glinianych figurek i naczyń.
Pod koniec listopada dzieci wraz z rodzicami pojechały do Kołacinka, gdzie spotkały baśniowe postacie ze znanych bajek
i otrzymały upominki od Mikołaja. 29 listopada odwiedziły Szkołę Podstawową w sąsiedniej Witonii, gdzie pani Krzysztofa Witczak poprowadziła zajęcia ruchowe przy muzyce. A już 14 grudnia do przedszkola w Strzegocinie przyjechały panie
z łódzkiego Domu Kultury i poprowadziły warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci stworzyły piękne ozdoby choinkowe.


WYCIECZKA DO KOŁACINKA

1 grudnia dzieci z grupy 3-4 i 5- 6 latków oraz klas I- IV wyjechały na wycieczkę do Kołacinka. Mimo bardzo „nie wycieczkowej” pogody uczniowie naszej szkoły chętnie słuchali opowieści przewodniczki spacerując alejkami od baśni do baśni. Kulminacyjnym momentem było spotkanie z Mikołajem. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominek. Wycieczkę zakończyły zabawy
w ogrzewanym namiocie.


TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŹNI

Dni 21- 25 listopada przebiegały w naszej szkole pod hasłem TOLERANCJI,ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŹNI”. Dzieci z najmłodszej grupy 3- 4 latków przygotowując się do tego ważnego wydarzenia, wybrały się do Zakładu Pracy Chronionej „Tęcza” w Łęczycy. Zwiedziły pracownie warsztatowe terapii zajęciowej i same uczestniczyły w warsztatach ceramicznych.
21 listopada przebiegał pod hasłem „Dnia życzliwości i przyjaźni”. W tym dniu odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I, konkursy czytelnicze wykorzystujące książki patrona szkoły. Każdy uczeń otrzymał radosny słonecznik przypominający
o uśmiechu dla każdego. Kolejny dzień  przebiegał pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Obejrzeliśmy filmy dotyczące rozwiązywania codziennych problemów i prezentujące pozytywne czynniki otaczającej nas inności. Klasy 0- III obejrzały film
pt. „Sekret Eleonory”, a klasy IV- VI „ Mój biegun”. Środa to dzień „ Dobrych słów”. W klasach odbyły się pogadanki, prezentacje multimedialne dotyczące różnych emocji i przypominające zwroty i gesty grzecznościowe. Dzieci wykonywały kartki pod hasłem „Zabierz uśmiech ze sobą” oraz listki do drzewka uprzejmości, na których pisano przeprosiny dla kolegów i różne dobre słowa. W kolejnym dniu przebiegającym pod hasłem „Dnia pomocy innym” uczniowie przynosili plastikowe nakrętki i przystąpili do realizacji akcji „Góra grosza”. Piątek był „Dniem zabaw integracyjnych” i jednocześnie „Dniem pluszowego misia”. Czekając na rozpoczęcie zajęć dzieci wraz ze swoimi pluszakami słuchali fragmentów „misiowych opowieści” czytanych przez chętnych uczniów. W klasach odbyły się zabawy i zajęcia z pluszowymi przyjaciółmi. Każdy mógł sobie zrobić wesołą fotografię z przyjacielem. Ostatnim punktem tego  szczególnego tygodnia był wybór Królowej i Króla Życzliwości. Ten zaszczytny tytuł otrzymała Julia Stępniak z klasy V i Dawid Flisiak- uczeń klasy VI.
Pani dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz podsumowując wszystkie działania poprosiła aby realizowany projekt, który przypomniał wszystkim ważne wartości w życiu człowieka, przybliżył znaczenie tolerancji, przyjaźni i pomocy drugiemu człowiekowi nie zakończył się, ale pomagał w podejmowaniu właściwych decyzji w codziennych sytuacjach. Będzie nam o tym przypominał szkolny kodeks życzliwości i drzewko uprzejmości.


II MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJU!

23 listopada w ZS w Byszewie rozegrano Gminny Turniej w Unihoca. Drużyna złożona z uczniów klas V i VI zdobyła II miejsce . Gratulujemy!


ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

W poniedziałek 21 listopada odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści
z niecierpliwością oczekiwali na moment pasowania. Najpierw jednak zaprezentowali się w programie artystycznym
i złożyli uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor Beata Jurkowska-Przybysz poprzez symboliczne dotknięcie ramion dzieci ołówkiem, pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści zostali obdarowani przez starszych kolegów i rodziców upominkami.
A słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólne zdjęcia stały się dodatkową atrakcją.
Ten dzień to także Święto Szkoły, dlatego odbył się konkurs pięknego czytania fragmentów wybranych książek patrona szkoły– Kornela Makuszyńskiego. Ze względu na wysoki poziom konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie dzieci z grupy 5- 6 latków zaśpiewały piosenkę pt.  "Grzeczne słówka" i w ten sposób rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Tolerancji w naszej szkole.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz.. W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy od udekorowania naszych ubrań biało- czerwonymi wstążeczkami. Czekając w szkolnej świetlicy na rozpoczęcie zajęć kolorowaliśmy polskie Godło przygotowując je do wykonania własnoręcznych puzzli. Na kolejnych przerwach w wyśmienitych humorach tańczyliśmy poloneza i mazura. O godzinie 11.00 rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów klas IV- VI pod kierunkiem pani Ani Michalak. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek naszego Hymnu Narodowego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem deklamowali wiersze
i opowiadali o latach niewoli.    
Całości dopełniły pieśni patriotyczne oraz legionowe śpiewane z wielkim przejęciem przez całą społeczność szkolną oraz prezentacja multimedialna przybliżająca postać  Józefa Piłsudskiego - wspaniałego przywódcy oraz wielkiego Patrioty oraz wszystkich poległych w walce o niepodległość naszego kraju.
    Po zakończeniu uroczystości wręczono dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie plastycznym
pt. "Wieś w jesiennym pejzażu”.


„ŚNIADANIE DAJE MOC!”

Dzięki udziałowi w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe  oraz podnosi świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie człowieka  nikt w naszej szkole nie ma problemów ze spożywaniem zdrowych przekąsek.  W związku z obchodami Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali kolorowe, zdrowe kanapki, owocowe przekąski i soki. Na przerwach wszyscy chętnie zjadali tak przygotowany posiłek.


STRZEGOCIN W „ARLEKINIE”

8 listopada uczniowie klas 0- V wybrali się do łódzkiego teatru lalkowego „Arlekin” na spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Widownia niedawno wyremontowanego teatru wypełniona była po brzegi. Po zgaszeniu świateł przenieśliśmy się w bajkowy świat marionetek. Z wypiekami na twarzy śledziliśmy losy Róży i towarzyszącego jej pieska w czarodziejskim pałacu tajemniczej Bestii. Scena finałowa wywołała burzę oklasków. Zachwyciła nas piękna scenografia, muzyka i niezwykły kunszt aktorów poruszających lalkami zawieszonymi na dwumetrowych niciach. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego niezwykłego spektaklu.


POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

25 października 2016 roku uczniowie klasy II: Maja Stolińska i Mateusz Zachwieja reprezentowali naszą szkołę
w powiatowych eliminacjach XI edycji konkursu  „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa" organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W konkursie należało wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie (test pisemny) i wysoką sprawnością fizyczną (sprawnościowy tor przeszkód). Eliminacje te odbywały się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie i brali w nim udział uczniowie klas drugich z 11 szkół powiatu kutnowskiego.
Maja i Mateusz nie znaleźli się wśród zwycięzców, ale znakomicie się zaprezentowali i godnie reprezentowali naszą szkołę. 


CZYTELNICZA SZTAFETA W STRZEGOCINIE

19 październka Czytelnicza Sztafeta Szkół dotarła do naszej szkoły. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką. Do sztafety zabraliśmy książki naszego patrona Kornela Makuszyńskiego.
Jako pierwsze wystartowały najmłodsze dzieci 3-4 latki, które poznały Przygody Koziołka Matołka, a dzieci 5-6 letnie wysłuchały baśni Jak krawiec Niteczka został królem. Uczniów klasy pierwszej rozśmieszyły Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki. Dzieci z klasy II i III wysłuchały legend O wawelskim smoku i Wanda leży w naszej ziemi. Uczniowie z klas starszych do sztafety zabrali powieści tj. Przyjaciel wesołego diabła, O dwóch takich co ukradli księżyc, Panna z mokrą głową. Słuchanie lektury w wykonaniu  nauczycieli i kolegów z klasy było prawdziwą przyjemnością.


PAŹDZIERNIKOWY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Pani Ewa Wiśniewska katechetka naszej szkoły zaprosiła wszystkich chętnych do własnoręcznego wykonania różańca. Uczestnicy wykorzystali w swoich pracach różnorodne materiały i zaprosili do współpracy swoich bliskich. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, a i chętnych było wielu. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w polskiej szkole. To święto nie tylko nauczycieli ale także uczniów, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.
13 października już od rana na każdej przerwie słychać było muzykę i chętni mogli próbować swoich sił w różnych układach tanecznych. W radosnych nastrojach cała społeczność szkolna zgromadziła się na korytarzu aby w części artystycznej zaprezentować swoje umiejętności śpiewając, tańcząc i recytując. Szczególny aplauz wzbudził występ najmłodszych dzieci z grupy 3- 4 latków. Starsi uczniowie przygotowali „Szkolną galę oskarowo- jabłkową”.
Nauczyciele i pracownicy obsługi odebrali wykonane własnoręcznie przez uczniów dyplomy i jabłuszko. Pani dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej wyróżnionym nauczycielom. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.


KOLEJNA WYCIECZKA 3- 4 LATKÓW

W dniu 11 października 2016r. dzieci z grupy 3- 4 latków pod opieką pań Wiesławy Smakowskiej
i Anny Stolińskiej wybrały się do kina w Łęczycy na film animowany pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Zwierzaki prowadzą swoje własne, pełne przygód i intryg zabawy. Bajka wywarła ogromne wrażenie na małych widzach. Z kina dzieci
z opiekunkami przeniosły się do Sali zabaw „ Fantazja”. W czasie 1,5 godziny dzieci bardzo aktywnie spędziły czas na zabawach ruchowych, Dziewczynki miały do dyspozycji garderobę i pełno kreacji, w które się mogły przebierać i prezentować. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntów, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami oraz mata interaktywna. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Wycieczka ta wzbogaciła dzieci o nowe i ciekawe doświadczenia.
Opracowała : Wiesława Smakowska


ZAJĘCIA W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

Zmienna jesienna aura nie przeszkadza 3- 4 latkom zdobywać wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, przygotowania zwierząt do zimy. Wszystkie maluszki z zapałem wykonywały sałatkę owocową, której smaku z równym zapałem próbowały. Wiele radości sprawiło im lepienie jeżyków z masy solnej.
A, że październik jest miesiącem bibliotek odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzegocinie. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Bibliotekarkę tak im się spodobały, że na jednej wizycie na pewno nie poprzestaną.


INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

10 października  inaugurowaliśmy nowy sezon Internetowego Teatru Telewizji Dla Szkół. Najmłodsze dzieci
z zaciekawieniem obejrzały spektakl białostockiego teatru „Banialuka” pt. „Bajka o rycerzu bez konia”.


NASZ SUKCES SPORTOWY

6 października  reprezentacja chłopców i dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła z sukcesem
w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta
w Gołębiewku. Dziewczęta zdystansowały swoje rywalki i zajęły miejsca na podium.
I miejsce- Asia Łuczak z klasy VI,
II miejsce- Dominika Gierowska z klasy VI,
III miejsce- Agata Śniecikowska z klasy IV
Wśród chłopców III miejsce zdobył Oskar Gęsigóra z klasy VI.
Gratulujemy sukcesu!



WYCIECZKA DO HAPPY PARK W STRÓŻEWKU

Centrum Zabaw „Happy Park” w Stróżewku k/Płocka to idealne miejsce do aktywnego spędzenia czasu o czym przekonali się 4 października uczniowie klas I- IV i dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Podczas kilku godzin nasi najmłodsi uczniowie skakali, wspinali się, zjeżdżali z różnorodnych zjeżdżalni i przyrządów. Animatorki zachęcały do wspólnej zabawy przy muzyce oraz ozdabiały chętnym dzieciom buzie i rączki. Czas spędzony w sali zabaw przyniósł wiele radości o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.


DZIEŃ CHŁOPCA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta i panie pracujące w naszej szkole złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły drobne upominki. W wielu klasach odbywały się konkursy i słodkie poczęstunki.
Na zakończenie tak miłego dnia odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy świetnie się bawili.


PIERWSZY MIESIĄC ZA NAMI

Minął właśnie pierwszy miesiąc funkcjonowania nowopowstałej grupy maluszków działającej w naszej szkole.
3- 4 latki bardzo szybko odnalazły się w nowej dla nich rzeczywistości. Korzystając z pięknej pogody często bawiły się nie tylko w nowej sali zabaw ale i na placu zabaw. 27 września wybrały się na wycieczkę do OSP w Strzegocinie aby zobaczyć jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego, a nawet krótka przejażdżka tym wozem oraz przymierzenie stroju strażaka. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży przedszkolaki utrwaliły sobie alarmowy numer straży pożarnej.


SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

26 września 2016r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć w progach szkoły pana Stefana Chmielewskiego- świadka II wojny światowej. Przez dwie godziny uczniowie z uwagą słuchali wspomnień z tego okresu. Największe zainteresowanie wzbudziła opowieść o Bitwie nad Bzurą, która toczyła się niedaleko naszej szkoły. Każdy wyniósł z tego spotkania wiele indywidualnych refleksji, a te lekcje historii pozostaną na długo w naszej pamięci.


DZIAŁO SIĘ W STRZEGOCINIE!

Nietypowo powitaliśmy jesień w naszej szkole. W czwartek 22 września już od rana zapłonęło duże ognisko, a wokół szkoły pachniało dymem. Cały dzień był okazją do różnych ziemniaczanych zabaw.
Smak pieczonych ziemniaków i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim dużo radości.
Kolejnego dnia zawitał do nas cyrk O´BIMBOLANDO. Większość z nas, a szczególnie dzieci lubimy oglądać występy cyrkowe. 23 września, w pierwszy dzień jesieni cyrkowcy ubrani w barwne stroje zaprezentowali wspaniałe sztuczki.
Nie zabrakło akrobacji, żonglerki, kółek hula- hop oraz magii. Klown rozśmieszał wszystkich do łez. Jednak największą atrakcją był występ tancerki ze zwierzętami- pieskiem wykonującym różne sztuczki i wężem. Najodważniejsi uczniowie mieli okazję dotknąć i „pogłaskać” to egzotyczne zwierzę.
Te wyjątkowe dni wspaniale wprowadziły nas w kolejną porę roku, która wcale nie musi być smutna
i nudna!


W STRZEGOCINIE WITAMY NOWY ROK SZKOLNY!

1 września odbyła się w naszej szkole uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017. Pani Dyrektor Beata Jurkowska-Przybysz przywitała uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
W szczególny sposób zwróciła się do najmłodszych dzieci. W tym roku została utworzona w oddziale przedszkolnym naszej szkoły grupa dla dzieci 3-4 letnich. Z naszymi najmłodszymi uczniami pracować będzie pani Wiesława Smakowska.
1 września 2016 roku przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy wszyscy obecni uczcili pamięć bohaterów poległych w obronie naszej Ojczyzny.
Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, by rozpoczęty rok szkolny przyniósł każdemu wiele radości i satysfakcji. Uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć